Sprawdzone witaminy na nerwy

Sprawdzone witaminy na nerwy

Istnieje kilka suplementów dostępnych w celu leczenia układu nerwowego. Jeden dobry suplement nazywa się B complex, który zawiera kilka witamin z grupy B. Nerve renew to kolejny dobry suplement, który zawiera dwie witaminy z grupy B. W połączeniu, te witaminy mogą mieć pozytywny wpływ na twój układ nerwowy. Oto kilka przykładów suplementów B-complex:

Kwas alfa-liponowy

Jest to silny przeciwutleniacz, który wykazał obietnicę jako rozwiązanie wielu problemów zdrowotnych. Wśród jego imponujących korzyści, kwas alfa-liponowy jest udowodnione, aby pomóc z utratą pamięci i promować funkcje nerwowe. Inne korzyści zdrowotne wynikające z kwasu alfa-liponowego obejmują poprawę odpowiedzi immunologicznej i zmniejszenie ryzyka wystąpienia kilku chorób, w tym cukrzycy typu 2, insulinooporności i HIV/AIDS. Te efekty kwasu alfa-liponowego na układ nerwowy są tak imponujące, że w kilku krajach europejskich został on uznany za lek.

Kwas alfa-liponowy jest antyoksydantem znajdującym się w każdej komórce organizmu. Pomaga przekształcić żywność w energię i zwalcza szkodliwe „wolne rodniki”, które mogą uszkodzić komórki, narządy i tkanki. Jednak kwas alfa-liponowy może być szkodliwy dla rozwijającego się dziecka lub matki karmiącej. Ponieważ kwas alfa-liponowy może przenikać do mleka matki, ważne jest, aby dokładnie przestrzegać wskazówek na etykiecie.

Naukowcy odkryli, że kwas alfa-liponowy jest skuteczny w leczeniu objawów neuropatii cukrzycowej, stanu, który charakteryzuje się uszkodzeniem nerwów łączących organy wewnętrzne z krwią. Stwierdzono również, że witamina ta pomaga obniżyć markery stanu zapalnego, takie jak białko C-reaktywne. W jednym z badań suplementacja kwasem alfa-liponowym znacząco obniżyła poziom białka C-reaktywnego u osób z niekontrolowaną cukrzycą.

Kurkumina

Badania wykazały, że kurkumina zwiększa biodostępność DHA, kwasu tłuszczowego omega-3, który ma wpływ na wiele zaburzeń neurologicznych i psychicznych. Kurkumina zwiększa syntezę DHA i podnosi jego poziom w mózgu. Kurkumina działa również jako silny środek przeciwzapalny, a przewlekły stan zapalny został nazwany „cichym zabójcą”, ponieważ uniemożliwia produkcję energii w komórkach mózgowych i spowalnia odpalanie neuronów.

Badania kurkuminy wykazały, że obniża ona poziom TNF-a i IL-1b. Hamuje również produkcję indukowanej przez COX-2 prostaglandyny G2 i metaloprotein macierzy (MMP), które są odpowiedzialne za degradację stawów maziowych. Ponadto kurkumina hamuje wydzielanie MMP z ludzkich chonocytów stawowych. Wykazano również, że poprawia ona objawy cukrzycowego obwodowego bólu neuropatycznego u szczurów. Stan ten może w końcu doprowadzić do niewydolności nerek. Metaanaliza randomizowanych badań kontrolowanych wskazała również, że kurkumina chroni przed nefropatią cukrzycową.

Badania wykazały również, że kurkumina hamuje wiele czynników biorących udział w zapaleniu, w tym czynniki wzrostu i cytokiny. Ponadto kurkumina hamuje kilka enzymów regulujących reakcje zapalne, w tym cyklooksygenazę i lipooksygenazę. Dodatkowo kurkumina hamuje czynnik jądrowy kappa B i COX-2. Ponadto wykazuje aktywność przeciwzapalną i przeciwnowotworową.

Kwas foliowy

Zwiększenie spożycia folianów jest sprawdzoną witaminą dla zdrowia nerwów. Folian został powiązany z niższymi wskaźnikami depresji, wysokiego ciśnienia krwi i wielu innych schorzeń. Badania wykazały, że zwiększone spożycie folianów może zmniejszyć ryzyko wystąpienia depresji i choroby dwubiegunowej. Jednak istnieje niewiele dowodów na to, że kwas foliowy może zapobiegać zaburzeniom dwubiegunowym lub chorobie Alzheimera. Istnieją również ograniczone badania wykazujące, że kwas foliowy może poprawić objawy zespołu przewlekłego zmęczenia.

Badania wykazały, że kwas foliowy może chronić przed obwodową neuropatią cukrzycową, zwiększa liczbę komórek Schwanna w nerwach i poprawia regenerację aksonów w zwierzęcych modelach uszkodzenia nerwów obwodowych. Zwiększa również ekspresję czynników wzrostu nerwów w neuronach. Chociaż dokładny mechanizm naprawczy kwasu foliowego jest nadal nieznany, wydaje się, że odgrywa on kluczową rolę w naprawie uszkodzonych nerwów.

Chociaż wykazano, że kwas foliowy jest witaminą przydatną dla nerwów, jest on również stosowany w leczeniu innych schorzeń. Najczęściej przepisuje się go jako suplement dla kobiet w ciąży, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia wad cewy nerwowej, wad wrodzonych rdzenia kręgowego i mózgu. Witamina ta jest ważna w pierwszym trymestrze ciąży, ponieważ zmniejsza ryzyko rozwoju wad cewy nerwowej. Wady cewy nerwowej powodują nierozwinięte części rdzenia kręgowego i mózgu.

N-Acetyl-Cysteine

N-Acetyl-Cystine (NAC) jest znaną witaminą neuroprotekcyjną i antidotum na przedawkowanie acetaminofenu. Jest również stosowana w leczeniu nienaczyniowych zaburzeń neurologicznych. NAC jest prekursorem antyoksydantu glutationu i moduluje szlaki glutamatergiczne, neurotroficzne i zapalne.

N-Acetylo-Cystyna jest związkiem zawierającym sulfhydryl o właściwościach mukolitycznych. Po raz pierwszy została opatentowana w 1960 roku, a w medycynie zaczęła być stosowana w 1967 roku. Wykazano, że leczy mukowiscydozę i przewlekłą obturacyjną chorobę płuc. Chociaż jest szeroko dostępny w formie suplementów, nie został przetestowany w badaniach na ludziach pod kątem jego skuteczności jako leczenia raka. Jest stosowany w medycynie w celu zapobiegania zatruciu acetaminofenem i powszechnie występuje w mięsie, produktach mlecznych, soi i rybach.

Badania pokazują, że N-Acetylo-Cysteina może poprawić poziom glutationu i dopaminy w mózgu. W rzeczywistości jest ona tak skuteczna, że specjaliści medyczni stosowali ją w leczeniu choroby dwubiegunowej, schizofrenii i ciężkiej depresji. Aminokwas ten ma kilka innych korzystnych efektów na mózg. NAC zmniejsza stres oksydacyjny, który powoduje uszkodzenie komórek mózgowych przez wolne rodniki. Stres oksydacyjny jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do związanych z wiekiem chorób neuronów i neurodegeneracji. Zmniejsza również apoptozę komórkową, która może powodować śmierć komórek.

N-Acetylo-Cystyna (NAC) jest prekursorem glutationu. Jest doskonałym antyoksydantem i wspiera zdrowy poziom glutationu. Może również pomóc w stresie oksydacyjnym, bezsenności i innych problemach zdrowotnych. Jest również stosowany jako antidotum na zatrucie acetaminofenem. Ma doskonały zapis bezpieczeństwa w leczeniu toksyczności acetaminofenu.

Witamina B-12

Ta rozpuszczalna w wodzie witamina jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania obwodowego układu nerwowego. Bierze udział w licznych reakcjach metylacji z udziałem DNA i białka podstawowego mieliny. W zwierzęcych modelach neuropatii obwodowej wykazano, że witamina B12 poprawia funkcje neurologiczne. Duże dawki witaminy B12 mogą prowadzić do zmniejszenia neuropatii, a iniekcje dużych dawek wymagają precyzyjnej techniki. Ultrasonograficzna iniekcja perineuralna witaminy B12 do nerwu ma tę zaletę, że celuje w uszkodzone nerwy i zapobiega uszkodzeniu układu naczyniowego.

Centralny wpływ witaminy B12 na układ nerwowy nie jest znany, ale uważa się, że wpływa ona na tworzenie osłonek mielinowych i stymuluje regenerację nerwów. Chociaż dokładny mechanizm działania witaminy B12 nie jest jasny, wykazano, że reguluje ona poziom ważnych posłańców i reakcji metylacji, które sprzyjają regeneracji nerwów. W układzie nerwowym odgrywa ważną rolę w regulowaniu aktywności innych koenzymów i zmniejszaniu ryzyka wystąpienia zaburzeń neurologicznych.

Brak witaminy B12 w diecie został powiązany z wieloma zaburzeniami neurologicznymi. Wśród nich wymienia się niepełnosprawność intelektualną i wady neurologiczne. Cukrzyca, wiodąca przyczyna uszkodzeń nerwów, wpływa na nerwy w organizmie. Neuropatia cukrzycowa wpływa na nerwy obwodowe. W ciężkich przypadkach obwodowa polineuropatia czuciowo-ruchowa może powodować ból i mrowienie, a ostatecznie paraliż.

NeuraVite

Jeśli cierpisz na neuropatię obwodową, możesz odnieść korzyści z przyjmowania NeuraVite. Ten naturalny suplement jest wypełniony składnikami, które zostały udowodnione, aby zwiększyć funkcję nerwów. Zawiera niezbędne kofaktory do przekazywania impulsów nerwowych i bloki budulcowe do naprawy nerwów. Zapewnia również codzienną ulgę dla osób z neuropatią obwodową, w tym diabetyków i osób w stanie przedcukrzycowym. Ze względu na swoje naturalne składniki, NeuraVite jest uważany za bezpieczny dla ludzi do podjęcia. Nie są znane interakcje z lekami.

Przebadane klinicznie składniki NeuraVite są bezpieczne, naturalne i nie tworzą nawyków. Nie zawiera on sztucznych wypełniaczy ani składników występujących w innych suplementach na neuropatię. Wypełniacze i składniki homeopatyczne mogą potencjalnie powodować skutki uboczne i nie udowodniono ich skuteczności. Ponadto jest produkowany w certyfikowanym laboratorium GMP w Stanach Zjednoczonych. Dlatego jest bezpieczny dla osób z neuropatią obwodową i osób przyjmujących leki.

Ponadto aktywnymi składnikami NeuraVite są witaminy z grupy B, które pełnią funkcje neuroprotekcyjne i regeneracyjne. Zwłaszcza witamina B-12 jest dobrym wyborem dla osób z neuropatią obwodową. Pomaga ona utrzymać osłonki mielinowe nerwów i jest skuteczna w łagodzeniu objawów związanych z bólem nerwów. Nie udowodniono jednak, aby suplementy witaminy B-12 poprawiały stan neuropatii cukrzycowej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *