Lifting biustu czy powiększanie implantami – co wybrać?

Zarówno lifting, jak i powiększenie biustu to zabiegi, których celem jest poprawa wyglądu piersi. Jednak efekt końcowy jest nieco inny w obu przypadkach. Powiększanie implantami prowadzi do zwiększenia objętości piersi, natomiast lifting biustu redukuje luźną i wiotką tkankę oraz podnosi opadające piersi, przywracając im młodzieńczy wygląd. Zanim wybierzesz się na konsultację z chirurgiem plastycznym, przeczytaj, czego możesz się spodziewać po obu procedurach.

Na czym polega lifting biustu?

Jeśli zmagasz się z problemem opadających piersi, np. po karmieniu, pod wpływem wieku lub gwałtownego spadku masy ciała, powinnaś rozważyć zabieg liftingu biustu. Prostym sposobem na ocenę stopnia opadania biustu jest test ołówkowy. Umieść ołówek jak najwyżej pod piersią – jeśli nie spada, masz oznaki opadania piersi. Jeśli sutek znajduje się niżej niż ołówek, oznacza to, że proces opadania tkanek jest na zaawansowanym poziomie i jesteś idealną kandydatką do zabiegu.

Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, jest to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, który pozwala na skorygowanie nawet zaawansowanego stopnia opadania biustu i uzyskanie idealnego, wyrzeźbionego biustu. Podczas zabiegu podnoszenia piersi nacina się skórę wokół otoczki brodawkowej, pod nią oraz wzdłuż naturalnej linii biustu. Zakres cięcia zależy od wybranej metody zabiegu. Nadmiar skóry jest usuwany, a lekarz modeluje gruczoły, by nadać im krągły kształt, unieść i napiąć skórę. Korekcie poddaje się również umiejscowienie brodawki, a nawet jej wielkość i kształt, jeśli jest taka potrzeba.

Dla kogo powiększanie piersi?

Powiększanie piersi to zabieg z użyciem implantów piersiowych o odpowiednio dobranym kształcie – wypełnionych żelem silikonowym lub solą fizjologiczną. Oba rodzaje implantów są bezpieczne dla ludzkiego organizmu i dają efekt naturalnie wyglądającego biustu. Zabieg ten pozwala na rozwiązanie takich problemów, jak: mały rozmiar biustu, asymetryczne piersi czy utrata objętości tkanki. Możliwe jest wszczepienie implantów piersi na trzy sposoby: pod gruczoł piersiowy, pod mięsień piersiowy lub łącząc obie metody. Chirurg precyzyjnie wymierza przestrzeń, umieszcza w niej implant, a następnie zamyka krwawiące naczynka. Rana jest zaszywana warstwowo.

Powiększanie piersi, podobnie jak lifting biustu, to zabieg chirurgiczny, który wymaga użycia znieczulenia ogólnego (narkozy) oraz wiąże się z krótką hospitalizacją i rekonwalescencją po operacji. Przez około miesiąc po wszczepieniu implantów należy nosić specjalny biustonosz uciskowy.

Podniesienie piersi czy zmiana rozmiaru, a może jedno i drugie?

Klasyczny lifting biustu wykonuje się bez wszczepiania implantów. Wówczas trzeba liczyć się z tym, że piersi po zabiegu będą podniesione, ale nie zmieni się ich rozmiar (mogą nawet wydawać się mniejsze). Istnieje jednak możliwość połączenia obu zabiegów. Jednoczesne powiększenie i podniesienie biustu wiąże się z użyciem odpowiednich implantów, co wykonuje się podczas jednego zabiegu.

Wybór procedury zależy w dużej mierze od przebiegu konsultacji wstępnej z chirurgiem plastycznym. Specjalista bierze pod uwagę oczekiwania pacjentki oraz jej anatomię. Celem zabiegu jest osiągnięcie naturalnego wyglądu i poprawienie jakości życia. Ponieważ pacjentki decydujące się na powiększenie piersi nierzadko borykają się również z opadaniem piersi, często praktykowanej jest łączenie obu zabiegów, dzięki czemu można uzyskać pożądany kształt i rozmiar biustu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat operacji plastycznych piersi, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *