Jakie są objawy niedoboru witaminy J u osoby dorosłej?

Jakie są objawy niedoboru witaminy J u osoby dorosłej?

Niezależnie od tego, czy jesteś dzieckiem, czy osobą dorosłą, powinieneś wiedzieć, jakie są oznaki i objawy niedoboru witaminy J. Oto najczęstsze objawy niedoboru witaminy J. Jeśli kiedykolwiek cierpiałeś na te objawy, zrozumiesz, dlaczego witamina J jest tak ważna dla naszego zdrowia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o niedoborze witaminy J, w tym o jego objawach i leczeniu.

Przyczyny

Istnieje kilka różnych przyczyn niedoboru witaminy J u osób dorosłych. Niedobór ten powoduje zaburzenia krwawienia. To krwawienie może wystąpić w różnych miejscach, takich jak nos lub gardło. Może również wystąpić w żołądku, jelitach i dziąsłach. Krwawienie może zagrażać życiu, jeśli niedobór jest ciężki. Niedobór witaminy K może również prowadzić do małopłytkowości immunologicznej lub choroby von Willebranda.

Witamina K jest produkowana przez wątrobę i jest obecna w tłuszczach znajdujących się w wielu pokarmach. Gdy wątroba nie jest w stanie wyprodukować wystarczającej ilości tej witaminy, krew może nie krzepnąć prawidłowo, a kości mogą stać się kruche. Witamina K znajduje się naturalnie w jelitach, a wątroba ją magazynuje. Jednak niedobór u dorosłych jest poważniejszy niż u dzieci. Niedobór witaminy K jest bardziej powszechny niż myślisz.

Objawy

Brak witaminy J może mieć negatywne konsekwencje u osób dorosłych. Osoba może nienawidzić swojej pracy, czuć się samotna lub unikać obowiązków, które uważa za trudne. Osoba ta może stać się niepewna siebie i podatna na depresję. Objawy niedoboru witaminy J mogą również prowadzić do choroby. Niektóre z objawów niedoboru witaminy J obejmują niskie libido i niechęć do specjalnych okazji. Osoba z niedoborem witaminy J będzie również cierpiała z powodu słabych doznań seksualnych, co jest oznaką braku tego istotnego składnika odżywczego.

Normalny poziom witaminy E wynosi około 5,5 do 17 miligramów na litr krwi. Wcześniaki i dzieci poniżej 17 roku życia mogą mieć niższy poziom niż dorośli. Osoby z niskim poziomem witaminy E zazwyczaj muszą przyjmować suplementy, aby zwiększyć jej poziom. Niski poziom witaminy E u dorosłych może powodować osłabienie mięśni, problemy z koordynacją i trudności w chodzeniu. Witamina może powodować neurony Purkinjego w mózgu, aby złamać, co powoduje utratę transmisji sygnału.

Leczenie

Niedobór witaminy J u osoby dorosłej to stan, który może prowadzić do szeregu problemów zdrowotnych. Chociaż niedobór witaminy J może być uleczalny w większości przypadków, istnieją pewne przypadki, w których może wymagać specjalistycznej opieki medycznej. Na przykład, krwotok wewnątrzczaszkowy może wynikać z jawnego niedoboru witaminy K. W takich przypadkach lekarz może zalecić stosowanie określonego suplementu witaminy K.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *